Bu sayfa : 980482 kez ziyaret edilmiştir.
19 Temmuz 2012

Tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı Hayırlı Olsun
 

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, İslam dünyasının 11 ayın sultanı Ramazan'a bir kez daha kavuştuğunu söyledi.

 

Sayın DAL, yaptığı açıklamada, İslam aleminin Ramazan ayının bereketine kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu tüm insanlıkla beraber paylaştığını belirtti. Bu mübarek ayda İslam dinini daha yakından tanıma ve yaşama  gayretinde bulunacaklarını ifade eden Sayın DAL, "Mübarek üç ayların sonuncusu olan ve tüm müminler için ilahi rahmet, bereket ve mağfiret iklimi sayılan mübarek Ramazan ayına kavuşmuş bulunmaktayız. İslam dünyası olarak, mübarek Ramazan'a erişmenin iman, heyecan, niyet ve samimiyetini yaşıyoruz. İslam dininin güler yüzünü daha iyi tanıma ve yaşama gayretine girmiş bulunuyoruz" dedi.

 

"Ramazan ayının en önemli özelliği Kur'an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı ay oluşudur. Buna işaret edilirken, Kur'an-ı Kerim’de 'Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an’ın indirildiği aydır' (Bakara 2/185) buyrulur. Ramazan ayı sosyal dayanışma, yardımlaşma ve kaynaşma ayıdır.” şeklinde konuşan Sayın DAL, bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayının, tüm hemşerilerimize ve tüm insanlığa hayırlı ve bereketli olmasını dilediğini söyledi.


Bu haber : 2820 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951691 kez ziyaret edilmiştir.