Bu sayfa : 980520 kez ziyaret edilmiştir.
07 Mart 2013

Tüm Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
  

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Sayın DAL, mesajında, bir toplumun medeniyet seviyesinin o toplumda, kadın haklarına verilen değerle ölçülebileceğinin altını çizerek, şunları kaydetti :

 

"Kadının değersizleştirildiği  bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, ve koruyucusu olan kadınlarımızın, toplum içerisinde hak ettiği yerde görülmesi kaçınılmazdır. Kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak temeli hazırlamak ise hepimizin ortak sorumluluğudur."

 

AK Parti hükümeti olarak, kadınlarımızın erkeklerle birlikte toplumsal sorumluluk açısından her alanda yerlerini almalarının geleceğimiz açısından önemli bir teminat olarak gördüklerini ifade eden Sayın DAL, şunları ifade etti: “Son 10 yılda Anayasa ve Medeni Kanun'da yapılan düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın önüne geçen düzenlemeler yapıldı.

 

 İşyerlerinde cinsiyet ayrımı kaldırıldı. Kadın ve çocuklar için sığınma evleri açıldı. Haydi kızlar okula, ana kız okuldayız gibi çeşitli kampanyalarla 350 binden fazla kız çocuğumuzu okulla buluşturuldu.

 

 

                                                                                                            


Bu haber : 2669 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951729 kez ziyaret edilmiştir.