Bu sayfa : 980510 kez ziyaret edilmiştir.
09 Nisan 2012

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 167.YILI KUTLU OLSUN
 

 

En köklü teşkilatlarımızdan birisi olan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 167. Yıldönümünü nice başarılı yıllar geçirmeleri dileklerimle, en içten duygularımla kutluyorum.Kamu düzeninin devamı, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, kişisel haklarımızın korunması, suçların aydınlatılması ve önlenmesi, kanunların uygulanabilmesi için üzerine düşeni her zaman özveri ile yerine getirmiş olan Emniyet Teşkilatımız, bundan sonra da bu ulvi vazifelerine başarı ile devam edeceklerdir.

 

Bizler de hükümet olarak, polislerimizin daima yanında duruyoruz. Onların, özlük haklarını geliştirdik, teknik donanım açısından polis teşkilatımızı dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline getirdik.

 

Polis, Ulu Önderin de dediği gibi “vicdanı olmayanların karşısındadır”. “Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.” Sözleriyle Ulu Önder bu mesleğin zorluğunu ve önemini açıklıkla ortaya koymuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 167. yıldönümü sebebiyle, Emniyet Teşkilatımızın mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, milletimizin birlik ve beraberliği için hayatlarını kaybeden şehitlerimize rahmet, gazi ve emeklilerimize de aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.


Bu haber : 3751 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951719 kez ziyaret edilmiştir.