Bu sayfa : 980361 kez ziyaret edilmiştir.
12 Kasım 2013

TBMM Mülteciler Alt Komisyonu Kilis ve Kahramanmaraş’a Gidiyor
 

 

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu altında kurulan “Türkiye’de bulunan mülteciler, sığınmacılar ve yasa dışı göçmenlerin sorunlarının incelenmesi Alt Komisyonu” Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL’ın Başkanlığında ilk olarak 05/11/2013 tarihinde toplandı. Toplantıda Türkiye’de bulunan mülteciler sığınmacılar ve yasadışı göçmenlerin sorunları üzerine görüşüldü.

            12/11/2013 Salı günü yapılan toplantıda, öncelikli konu olarak Suriye’deki iç karışıklıklar sonrasında ülkemize gelen Suriye vatandaşlarının durumu ele alındı. Komisyonda mültecilerle ilgili şu ana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Türk Kızılay’ı yetkililerinin yaptıkları sunumlar dinlendi.

            Mülteci kamplarında incelemelerde bulunmak üzere Mülteciler Alt Komisyon Başkanı AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, Komisyon üyeleri AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı GÜVENÇ, AK Parti Ordu Milletvekili İlhan ŞENER, AK Parti Ankara Milletvekili Ülker GÜZEL, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin AYGÜN, MHP Tokat Milletvekili Reşat DOĞRU, BDP Adana Milletvekili Murat BOZLAK’tan oluşan heyet 14/11/2013 Perşembe Günü Kilis’e, 15/11/2013 Cuma Günü ise Kahramanmaraş’a gidilmesi kararlaştırıldı.

 

 

 

 

 


Bu haber : 2785 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951570 kez ziyaret edilmiştir.