Bu sayfa : 980351 kez ziyaret edilmiştir.
26 Eylül 2013

Yeni İstihdamlar için Sayın Bakan ile Görüştük
İş-Kur’dan istihdama yönelik kamuda çalıştırılmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e Kilis’e verilen 1000 kişilik kontenjan için teşekkür eden Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL Kilis’teki Suriye’lilerin göz önüne alınarak kontenjanın arttırılması yönünde talebini Sayın Bakan’a iletti.

Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK, Maliye ve Ekonomi Bakanlıklarından alınan 70.000 kişilik ödenek olduğunu ve bu rakama bakıldığında Kilis’e pozitif ayrımcılık yaptıklarını ve Türkiye ortalamasının çok üstünde kişi sayısının Kilis’e verildiğini söyledi. Kilis’in Suriye’li mültecilere tam bir Ensar – Muhacir kardeşliği ilişkisi ile baktığını dile getiren Bakan Faruk ÇELİK, Kilis’in bu tutumu  hükümet olarak bizleri fazlasıyla sevindirdiğini ve her zaman Kilis halkının yanında olacaklarını dile getirdi. 

Ocak ayı içerisinde yeni alımların olabileceğini söyleyen Sayın Bakan yine Kilis’i en iyi şekilde memnun edecek rakamı vereceklerini söyledi.


Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL görüşme sonunda  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e Kilis halkı adına  teşekkürlerini  iletti. 


Bu haber : 3079 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951560 kez ziyaret edilmiştir.