Bu sayfa : 980467 kez ziyaret edilmiştir.
11 Aralık 2012

Yoksullara Yardım Haftası
 

 

Tüm insanlığın ve ülkemizin en temel sorunlarından biri olan yoksulluk, toplumsal huzuru bozan birçok sosyal problemin kaynağıdır. Yoksulluk tüm insanlığın ortak suçudur. Dünya kaynaklarını bilinçsizce kullanılmasıyla, yapılan israflarla bu suça ortak oluyoruz.

 

 

İsrafla mücadelede hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor. Bizim dinimiz komşusu açken rahat uyuyanları kınamıştır. Çaresizlik içerisinde yoksulluğun pençesinde hayatlarını sürdürmekte olan insanlarımıza yardım etmek için devlet millet el ele gayret göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

 

Milletimiz, tarihimiz boyunca her zaman tek vücut olarak, yoksulların ve düşkünlerin yardımına koşmuş ve dünyanın her yerindeki insanlara yardım elini uzatmaktan da geri kalmamıştır.

 

Yoksulluğun ve düşkünlüğün ortadan kaldırılabilmesi için, toplumdaki maddi birikimle beraber, o toplumda manevi bir hassasiyeti ve duyarlılığı da ihtiyaç vardır.

 

Birliğe, beraberliğe ve sosyal dayanışmaya çok fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, sosyal dayanışma ve kenetlenmeye büyük katkıları olduğuna inandığımız, değerlerimize, sahip çıkalım. Çünkü millet olarak bizi biz yapan değerlerden uzaklaşmadıkça, yoksulluk sorununu, ortak bir yardımlaşma ve dayanışma seferberliği içerisinde aşmamız daha da kolaylaşacaktır.

 

Bu düşüncelerle, Yoksullarla Dayanışma Haftası’nın, toplumumuzda var olduğuna inandığım hasletlerin uyandırılmasına yeni katkılar sağlaması temennilerimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Bu haber : 4652 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951676 kez ziyaret edilmiştir.